menusearch
hamrahmoshaver.ir

حدنصاب لازم برای ورود رشته های مختلف(پایه نهم)

جستجو
دوشنبه بیست و سوم مرداد ۹۶
(177)
(58)
حدنصاب لازم برای ورود رشته های مختلف(پایه نهم)

 

انتخاب رشته علوم انسانی در پایه نهم
در رشته انسانی قوی بودن در دروس ادبیات و عربی کمک بیشتری به دانش آموز می کند اما متاسفانه اکثر دانش آموزان برای فرار از درس ریاضی به این رشته روی می آورند.

درست است که در این رشته دروس ریاضی بسیار سطحی میباشد و دروس رشته علوم انسانی جنبه حفظی یشتری دارد اما قوی بودن درس ریاضی شما منافاتی با رشته انسانی ندارد، کسی که می خواهد در رشته علوم انسانی تحصیل کند باید فاکتور روابط عمومی قوی و سخنوری را به عنوان اولویت انتخاب این رشته مدنظر داشته باشد. زیرا عموم رشته های دانشگاهی رشته علوم انسانی در ارتباط مستقیم با اعضای جامعه است مانند رشته های اقتصاد، روانشناسی ،مشاوره، مدیریت، علوم سیاسی و …

برای موفقیت در این رشته حافظه قوی و بهره مندی از تمرکز خوب کمک شایانی می کند. دروس رشته انسانی جنبه “حفظ کنید” بیشتری دارد و این موضوع بی ارتباط با رشته های دانشگاهی این گروه نظیر حقوق وتاریخ و… نیست.

نکته مثبت برای موفقیت در کنکور رشته انسانی رقابت کمتر نسبت به سایر گروه های اموزشی می باشد یعنی دانش آموز قوی کمتری نسبت به سایر رشته های نظری در این گروه وجود دارد.

اگر کسی بخواهد رشته انسانی را در انتخاب رشته دبیرستان برگزیند باید مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۴ محاسبه می شود.

نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

نمره درس عربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۳۷۸ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.

 

انتخاب رشته علوم تجربی در پایه نهم
برای رسیدن به ایده ال هایتان در رشته تجربی باید در دروس زیست شناسی و ریاضی شیمی دارای دید مناسبی باشید.

اکثر رشته های دانشگاهی رشته تجربی در ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با زیست و شیمی و تا حدودی ریاضی و فیزیک هستند، برای مثال رشته های پزشکی و پیراپزشکی کاملا مرتبط با دروس زیست و شیمی هستند و همچنین رشته های علوم پایه مانند ژنتیک نیز به درک مناسبی از ریاضی و زیست و شیمی نیاز دارند، نمی توان رشته تجربی را رشته حفظیات نامید اما از نظر درک ریاضی و مفاهیم نسبت به ریاضی مهارت کمتری را می طلبد. اما از نظر درک پدیده های طبیعی و کنجکاوی نسبت به پدیده ها نسبت به ریاضی کنجکاوی بیشتری را نیاز دارد.

از آنجایی که استقبال از رشته تجربی در سال های قبل به شدت زیاد شده است بنابراین دانش آموزان این رشته رقابت بیشتری را در کنکور سراسری شاهد خواهند بود. این رقابت بدین معنی است که تقریبا در چندسال گذشته تعداد شرکت کنندگان کنکور تجربی حداقل ۲ برابر شرکت کنندگان رشته ریاضی فیزیک و یا رشته انسانی بوده است.

اگر بخواهیم رشته های گروه پزشکی یعنی رشته های پزشکی و پیراپزشکی را رشته های اصلی دانشگاهی برای دانش آموزان تجربی بنامیم تنها برای حداکثر ۲ الی ۴ درصد این داوطلبان در دانشگاه های دولتی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی صندلی وجود دارد. عددی که هرساله در حال کاهش یافتن است. این رقابت حتی با کمک صندلی های دانشگاه آزاد و پردیس های خودگردان هم نتوانسته است طعم سهولت به خود بگیرد.

بنابراین کسی که خود را برای انتخاب رشته تجربی در پایه نهم مستحق می داند باید خود را برای یک رقابت تمام عیار آماده کند.

اگر کسی می خواهد رشته تجربی را در انتخاب رشته پایه نهم برگزیند باید مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.

 

انتخاب رشته ریاضی فیزیک در پایه نهم
کاملا مشخص است که این رشته ارتباط تنگاتنگی با دو درس ریاضی و فیزیک دارد ، از انجایی که اکثر فارغ التحصیلان این دو رشته را مهندسان آینده تشکیل می دهد درک درست از این دو درس می تواند در آینده کمک بسیاری به موفقیت در رشته دانشگاهی کند.

به جرات می توان گفت که هر یک از فصول فیزیک مربوط به یک رشته مهندسی می باشد، پس دانش آموزی که درک درستی از فیزیک و ریاضی و قسمت های تجسمی دارد میتواند آینده درخشانی در این رشته داشته باشد. هرچند نباید از نقش شیمی هم در انتخاب رشته ریاضی فیزیک به راحتی گذشت. اینکه ما دید مهندسی داریم امابه دلیل نخواندن دروس معدل کمی در این سه درس کسب کردیم اصلا توجیه مناسبی نیست لذا توصیه می شود دانش آموزانی که دارای معدل بالاتر از ۱۸ در این سه درس هستند وارد این رشته شوند هرچند از نظر قانونی باید:

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.

 

انتخاب رشته شاخه‌ فنی و حرفه‌ای در پایه نهم
رشته فنی حرفه ای شامل چهار زیر گروه هنر ،مدیریت و خدمات، صنعت و کشاورزی می شود و به نوعی می توان به تمامی رشته های گروه ریاضی در دانشگاه راه یافت اما یادمان باشد با انتخاب رشته فنی حرفه ای شانس قبولی خود را در دانشگاه های درجه یک کشورتا مقطع ارشد از خود گرفته ایم و اصولا برای ورود به کارشناسی ارشد دانشگاه های خوب نیز با ضعف علمی محسوسی نسبت به دانشجویانی که از رشته ریاضی فارغ التحصیل شده اند مواجه هستند ( که البته با تلاش و کوشش قابل جبران است)

اما از سویی دیگر با مهارت های فنی آموخته در این رشته ها می توان زودتر و راحت تر وارد بازار کار شد و به نوعی فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای زودتر مهارت و نوآوری خود را در شغل انتخابی به ظهور رسانند.

اگر قصد مهندس شدن یا مدیر شدن و تحصیلات عالی را دارید رشته ریاضی نسبت به فنی اولویت بهتری دارد اما اگر میخواهید زودتر وارد بازار کار شوید رشته های فنی حرفه ای توصیه می شود. مخصوصا دانش آموزانی که به کارهای عملی علاقه بیشتری نسبت به کارهای علمی دارند رشته های فنی حرفه ای اکیدا توصیه می شود.

شاید از گذشته این تصور در بین بعضی خانواده ها رواج یافته باشد که فقط شاگر تنبل ها یا کسانی که از درس خواندن فراری هستند سراغ رشته های فنی می روند. حتی اگر چنین تصوری درست باشد باید به جنبه مثبت قضیه نگاه کنیم.

قرار نیست همه مهندس شوند… حداقل اگر کمی واقع بینانه تر به فارغ التحصیلانی که در اقوامتان حضور دارند نگاه کنید خواهید دید بیشتر به ظاهر این مهندسان از انجام کوچک ترین کارهای فنی ناتوانند و فقط اسم مهندسی را یدک می کشند.

اما اگر فرزند شما با علاقه خود به سراغ این رشته ها برود حداقل نتیجه ای که در پی خواهد داشت این است که شاید با گرفتن یک فوق دیپلم یا حتی دیپلم دیگر از ادامه تحصیل منصرف شود ولی حداقل یک عمر با ان چیزی که در چندسال تحصیلش در دبیرستان و شاید دانشگاه می آموزد کارهای خیلی ها را راه می اندازد و از این بابت نقش موثری در اجتماع ایفا خواهد کرد.

اگر کسی می خواهد وارد رشته های فنی حرفه ای شود باید مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی و حرفه و فن در سه پایه دوره راهنمایی بدون ضریب کمتر از ۳۰ نباشد.

نمره درس ریاضی (۱) اول متوسطه بدون تبصره و حداقل ۱۰ باشد.

مجموع نمرات درس های مرتبط با رشته در دوره راهنمایی و پایه اول متوسطه (بدون احتساب نمره درس کارگاه خود اتکایی) باید حد اقل ۱۲۰ و معدل آن ها کمتر از ۱۲ نباشد.

 

 

۱- رشته های زمینه هنر:
دانش آموزانی که علاقمند به رشته های گرافیک، طراحی دوخت، طراحی پوشاک، فرش دستباف، انیمیشن، هنرهای تجسمی و هنرهای چوبی و قلمزنی در دانشگاه هستن باید این رشته رو انتخاب کنن. رشته های زمینه هنر حد نصاب نمره خاصی رو در پایه های هفتم، هشتم و نهم برای هر یک از دروس تخصصی زمینه خودش لازم داره که در طرح زیر آوردیم.

 

۲- رشته های زمینه کشاورزی
دانش آموزانی که دوس دارن در آینده در دانشگاه رشته های مهندسی ماشین های کشاورزی، مهندسی تولیدات گیاهی، تکنولوژی گیاه پزشکی، تکنولوژی پرورش طیور، مهندسی تولیدات دامی و علمی و کاربردی مدیریت تلفیقی آفات، تکثیر و پرورش آبزیان تحصیل کنن باید این رشته رو انتخاب کنن.

 

۳-رشته های زمینه خدمات فنی حرفه ای
دانش آموزانی که به رشته های نقشه کشی معماری، کودک یاری، مدیریت خانواده، تربیت بدنی، کامپیوتر، حسابداری و بازرگانی علاقمند هستن باید رشته زمینه خدمات رو انتخاب کنن. برای ورود به این رشته لازمه که حد نصاب نمرات دروسی که در طرح زیر اومده رو کسب کنین.

 

۴- رشته های زمینه صنعت

دانش آموزانی که به رشته های مکانیک خودرو، تأسیسات، نقشه کشی عمومی، صنایع فلزی، ساخت و تولید، صنایع چوب و کاغذ، الکترونیک، الکتروتکنیک، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، متالورژی، ساختمان، نقشه برداری و سرامیک تمایل دارن باید به رشته های زمینه صنعت وارد بشن. برای ورود به این رشته کسب حد نصاب نمرات دروسی که در طرح زیر اومده الزامیه.

 

 

انتخاب رشته شاخه‌ کارودانش در پایه نهم
رشته های کارودانش از لحاظ عنوان رشته ها شباهت زیادی با رشته های فنی حرفه ای دارند ولی اولا انتخاب گرایش های جزئی تر در رشته های کارودانش ممکن تر هستند.

همچنین این امکان وجود دارد که برای اخذ دیپلم کارودانش به مدرسه مراجعه نکرد و صرفا با مراجعه به آموزشگاه های فنی حرفه ای که مجوز خود را از سازمان فنی و حرفه ای گرفتند به دانش آموزان دیپلم کارودانش دهند.

در مجموع ورود به رشته های فنی دشوارتر و گذراندن دروس رشته های فنی نیز سخت تر از رشته های کار دانش میباشد اما شرایط استخدامی برای رشته های فنی حرفه ای بهتر می باشد و احد های کارگاهی رشته کارددانش بیشتر است.

در مجموع رشته کاردانش آسان ترین رشته برای گرفتن دیپلم می باشد و با توجه به اینکه در بیشتر مدارس و آموزشگاه های کارودانش سخت گیری زیادی روی دانش آموزان وجود ندارد در نتیجه بعد از اخذ دیپلم به دلیل ناآشنایی نسبی دانش آموز با مباحث دیدخوبی نسبت به آن در بازار کاری وجود ندارد.

هرچند در مدارس کاردودانش نیز استثنا وجود دارد و مدارس کارودانشی داریم که از لحاظ کیفیت با مدارس فنی حرفه ای قابل مقایسه اند.

برای انتخاب رشته کارودانش در انتخاب رشته پایه نهم مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریورهر یک از درس های ریاضی، کار و فناوری در سه پایه دوره اول بدون ضریب کمتر از ۳۶ نباشد.

نمره درس ریاضی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

نمره درس کار و فناوری در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۱۸۰ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۲ باشد.

 

۱- رشته های زمینه هنر شاخه کاردانش
شامل هنرهای نمایشی، تجسمی، فرهنگی ادبی، کارهای هنری در خانه می باشد.

۲- رشته های زمینه کشاورزی

شامل ماشینهای کشاورزی، امور دام و طیور، امور زراعی و باغی، جنگل و مرتع، شیلات و حشرات می باشد. برای ورود به این رشته حد نصاب نمرات دروس زیر رو باید کسب کنین.

 

۳- رشته های زمینه خدمات شاخه کاردنش
شامل خدمات غذایی مثل کنترل و تولید مواد و خدمات اجتماعی مثل هتل داری و سیاحتی می باشد.

 

۴- رشته های زمینه صنعت کاردانش
رشته های کاردانش ، رشته هایی هستن که شما می تونید با یاد گرفتن اونها راحت مشغول به کار بشید، در زمینه صنعت این رشته ها شامل رشته های برق، عمران، مکانیک، صنایع دستی، سرامیک و شیمی میشن.

 

انتخاب رشته علوم و معارف اسلامی در پایه نهم

در این رشته ارتباط بیشتری با دروس معارف اسلامی و تفسیر قرآن و فقه و… برقرار خواهد شد و برای دانش آموزانی که به مسائل حوزوی و ادبیات عرب علاقه بیشتری دارند بیشتر توصیه می شود. دروس این رشته نیز مانند علوم انسانی نیاز به توانایی حفظیات بیشتری دارند.

فارغ التحصیلان این گروه می توانند دردانشگاه های علوم و حدیث و حوزه علمیه ادامه تحصیل دهند. این داوطلبین همچینین میتوانند به دلیل نزدیکی با رشته انسانی در زیر گروه انسانی موفقیت نسبی کسب کنند.

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۴ محاسبه می شود.

نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

نمره درس عربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۳۷۸ باشد.

یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.

منبع:http://utiran.com

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

879 نظر
Yasaman masn abadi
یکشنبه بیست و یکم دی ۹۹
پاسخ
(27)
(13)
Yasaman masn abadi
سلام من کلاس نهم هستم سال هفتم نمره رياضي ۱۹ و نمره علوم ۲۰ و سال هشتم نمره رياضي ۱۹ونيم و نمره علوم ۱۹ بوده در سال نهم کمترين نمره اي که براي دو درس بايد بگيرم چند هست؟
پاسخ مدیر سایت
سلام نمیشه اینطور گفت که چه نمره ای امسال لازمه و باید بگیرید.فقط باید تلاش کنید بهترین نمرات و معدل رو بیارید تا با توجه به ظرفیت رشته های شهرتون به رشته مورد علاقتون برید
پاسخ مدیر سایت
مهدیا
شنبه بیستم دی ۹۹
پاسخ
(60)
(9)
مهدیا
سلام به رشته ي گرافيک علاقه دارم حد اقل نمرم بايد چند باشه؟
پاسخ مدیر سایت
سلام فناوری و هنر بالا 12 ریاضی و علوم بالا 10 البته این ها فقط حداقل لازم هست و اینطور نیست هرکس حداقل نمره رو بیاره قبوله و باید در شهر خودتون جزو معدل هایی باشید که بتونید وارد رشته مورد علاقتون بشید
پاسخ مدیر سایت
Sama
شنبه بیستم دی ۹۹
پاسخ
(28)
(12)
Sama
سلام من معدل هفتمم 19/65و هشتم19/65ومعدل نهمم19/55ميتونم رشته معماري بردارم؟اگه جواب بديد ممنون ميشم
پاسخ مدیر سایت
سلام طبق معدل هایی که گفتید احتمال زیاد مشکلی برای حضور در رشته مورد علاقتون که معماری باشه نخواهید داشت.
پاسخ مدیر سایت
سید مهدی کاظمی
جمعه نوزدهم دی ۹۹
پاسخ
(38)
(8)
سید مهدی کاظمی
سلام براي انتخاب رشته حسابداري حداقل نمره بايد چند باشه
پاسخ مدیر سایت
سلام فناوری و هنر بالا 12 ریاضی و علوم بالا 10
پاسخ مدیر سایت
علی اصغر محمدی
جمعه نوزدهم دی ۹۹
پاسخ
(17)
(7)
علی اصغر محمدی
با سلام من نمره کلاس هفتم مطالعات ۲۰ رياضي۱۹زبان۲۰عربي۱۹ نمره کلاس هشتم مطالعات ۲۰رياضي۱۴زبان۲۰عربي۲۰ نمره کلاس نهم مطالعات ۲۰رياضي۱۲زبان۱۸عربي۱۹/۵ آيا ميتونم برم رشته انساني (حقوق _وکالت)و در اين رشته موفق باشم؟؟؟؟
پاسخ مدیر سایت
سلام با توجه به نمراتتون در بین رشته های نظری رشته انسانی گزینه خوبی برای شماست ولی توجه داشته باشید از الان نگاه خودتون رو روی یک رشته مثل حقوق محدود نکنید و رشته انسانی رشته بسیار گسترده ای هست که رشته های خیلی خوبی دیگه ای هم داره.
پاسخ مدیر سایت
123
سه شنبه شانزدهم دی ۹۹
پاسخ
(24)
(14)
123
سلام من کلاس هفتميم وتيزهوشان درس ميخونم نوبت اول فيزيکم 12/5 شده وزيست وزمين20و شيمي 20 رياضي18 ايا براي رشته رياضي و تجربي مشکلي ندارم با اين نمرات
پاسخ مدیر سایت
برای هدایت تحصیلی نمرات سال نهم خیلی مهمه و نمرات نوبت دوم سال های هفتم و هشتم. سعی کنید ترم بعد نمره بهتری کسب کنید
پاسخ مدیر سایت
جوادرضوانی
دوشنبه پانزدهم دی ۹۹
پاسخ
(15)
(7)
جوادرضوانی
سلام من مي‌خوام برم رشته فني حرفه اي قسمت کامپيوتر نرم افزاري درس هاي مورد نياز براي برداشتن اين رشته رياضي هنر کار فناوري نمرات من هفتم رياضي ۱۵هنر۲۰کارفناوري۱۹ معدل ۱۸/۵۰ هشتم رياضي ۱۶هنر۲۰کارفناوري۲۰ معدل ۱۸ نهم نوبت اول رياضي ۱۳هنر۲۰ کارفناوري ۲۰ ميخواستم بدونم ميتونم رشته کامپيوتر قسمت نرم افزاري رو بردارم يانه ممنون ميشم جواب منو بديد باتشکر از شما مدير سايت عزيز
پاسخ مدیر سایت
نگاه کنید شما حداقل نمره رو کسب کردید و میتونید فنی رو انتخاب کنید ولی پذیرش شما در مدرسه منوط به سطح رقابت در همون شهر خودتون هست و بستگی داره کسانی که از شما نمرات بهتری دارند به چه رشته هایی بخوان برن و همین تعیین میکنه شما در نهایت میتونید برید به رشته دلخواه خودتون یا نه ولی احتمال زیاد میتونید به رشته کامپیوتر برید
پاسخ مدیر سایت
Parsa
شنبه سیزدهم دی ۹۹
پاسخ
(12)
(10)
Parsa
سلام خواستم. ببينم نمرات درس هاي آسان مانند قرآن عربي مطالعات دفاعي کارو فناوري املا انشا فرهنگ و هنر زبان علوم غير از رياضي .ميتواند در انتخاب رشته نهم تاثير بگذارد اگر آن ها را 20شود ميتوان رشته مورد علاقه را رفت؟
پاسخ مدیر سایت
بله قطعا سایر دروس هم تاثیر گذار است و معدل کل شما در انتخاب رشته نهم اثرگذار است ولی حدنصاب لازم معدل را شهر خود شما تعیین می کند و طوری نیست در همه جای کشور یکسان باشد.
پاسخ مدیر سایت
امیرحسین یزدانی
پنج شنبه یازدهم دی ۹۹
پاسخ
(6)
(9)
امیرحسین یزدانی
براي رفتن به رشته برق چه نمراتي بايد داشت ؟
پاسخ مدیر سایت
حدنصاب لازم برای رشته ای فنی را در بالای همین مطلب می توانید ببینید
پاسخ مدیر سایت
Hana
چهارشنبه دهم دی ۹۹
پاسخ
(3)
(4)
Hana
سلام ببخشيد من الان نهم هستم و معدل هفتمم 18/75 و هشتم 18/5 شد اگر معدل نهمم 15تا 17 باشه امکان قبولي در رشته فني حرفه اي رو دارم؟؟ ممنون ميشم جواب بدين
پاسخ مدیر سایت
بله امکان قبولی دارید ولی اینکه قطعا قبول بشید یا نه بستگی به عملکرد و علاقه سایر دانش آموزان شهرتون هم داره.
پاسخ مدیر سایت
محمد
شنبه ششم دی ۹۹
پاسخ
(7)
(5)
محمد
نمرات من همه بالاي ۱۴هست آيا ميتونم رشته الکتروتکنيک برم؟؟
پاسخ مدیر سایت
حدنصاب لازم رو دارید ولی قبولی قطعی بستگی به ظرفیت شهرتون و عملکرد و علاقه سایر دانش آموزان داره.
پاسخ مدیر سایت
عرفان میناخانی
شنبه ششم دی ۹۹
پاسخ
(3)
(3)
عرفان میناخانی
سلام ببخشيد ميخواستم بدونم من ميتونم با نمرات: هفتم:کاروفناوري۲۰.هنر۱۹.رياضي۱۹.۵.علوم ۱۵ هشتم:کارو فناوري ۲۰.هنر۲۰.رياضي۲۰.علوم ۲۰ نهم:کاروفناوري۱۶.هنر۱۹.رياضي۱۶.علوم۱۵ ميتونم در رشته مکانيک ادامه تحصيل بدم؟ ممنون ميشم هر چه زود تر جواب من رو بدين
پاسخ مدیر سایت
سلام احتمال زیاد بله ولی قبولی قطعی شما بستگی به علاقه سایر دانش آموزان و ظرفیت رشته مکانیک در شهر شما داره
پاسخ مدیر سایت
محمدرضا امیرپوریان
پنج شنبه چهارم دی ۹۹
پاسخ
(12)
(0)
محمدرضا امیرپوریان
ببخشيد من با اين معدل ها ميتونم برم رشته تجربي؟ هفتم:۱۹.۷۶ هشتم:۲۰ نهم:۱۹.۹۳
پاسخ مدیر سایت
سلام احتمال زیاد بله
پاسخ مدیر سایت
سحرکریمی
سه شنبه دوم دی ۹۹
پاسخ
(9)
(2)
سحرکریمی
سلام براي ورود به هنرستان حسابداري دهم بايد حتما الويت الف بياريم يا نه؟ خواهش ميکنم راهنماييم کنيد من ميخوام حسابدار بشم و الان نهم هستم بايد چه درس هاييم قوي تر باشه؟ آيا حسابداري سخته؟ شهرشاهرود هستم
پاسخ مدیر سایت
سلام نه نیاز نیست حتما اولویت الف باشه.درس های لازم برای رشته حسابداری فناوری و هنر و ریاضی و علوم هست و مهمه در این دروس حدنصاب لازم رو بدست بیارید. و اینکه هیچ رشته ای اگر علاقه داشته باشید سخت نیست و فقط باید علاقه داشته باشید و البته خب ریاضی خوبی داشته باشید در این رشته خیلی کمکتون میکنه
پاسخ مدیر سایت
مصطفی شیخ محموی
جمعه بیست و هشتم آذر ۹۹
پاسخ
(5)
(4)
مصطفی شیخ محموی
من معدل سال هفتمم شد ۱۹.۳۳ هستم شد ۱۹ نهم فعلا شده ۱۹.۴۳ من ميخوام مهندسي مکاترونيک ور دارم ايا معدلم ميخوره رياضي ۱۹ علوم ۲۰ هنر ۲۰ فناوري ۲۰ بايد برم فني حرفه اي يا کاردانش
پاسخ مدیر سایت
سلام بله احتمال زیاد مشکلی برای حضور در شاخه فنی و کارودانش نخواهید داشت ولی قبولی قطعی منوط به ظرفیت شهر شماست
پاسخ مدیر سایت
احسان رضائی
سه شنبه بیست و پنجم آذر ۹۹
پاسخ
(2)
(7)
احسان رضائی
ببخشيد ميخواستم به خدمات فني حرفه اي :کامپيوتر برم نمره هاي من فناوري هشتم نوبت اول: ۱۵ فناوري هشتم نوبت دوم:۱۵ فناوري هفتم نوبت اول :۲۰ فناوري هفتم نوبت دوم:۲۰ هنر هشتم نوبت اول:۱۸ هنر هشتم نوبت دوم:۲۰ هنر هفتم نوبت اول:۱۹ هنر هفتم نوبت دوم:۱۹ رياضي هشتم نوبت اول:۱۶ رياضي هشتم نوبت دوم :۱۸ رياضي هفتم نوبت اول :۱۶ رياضي هفتم نوبت دوم:۱۸/۵ علوم هشتم نوبت اول:۱۲ علوم هشتم نوبت دوم:۱۷ علوم هفتم نوبت اول:۱۸ علوم هفتم نوبت دوم:۲۰ اينا نمره هفتم و هشتم منه و پايه نهم الان مشغولم
پاسخ مدیر سایت
حدنصاب لازم رو دارید ولی قبولی قطعی بستگی به ظرفیت شهرتون و عملکرد و علاقه سایر دانش آموزان داره.
پاسخ مدیر سایت
علی دایی
دوشنبه بیست و چهارم آذر ۹۹
پاسخ
(5)
(3)
علی دایی
سلام ببخشيد من نمره نوبت دوم کلاس هفتم شدم14 هشتم شدم17 و نهم شدم 14 و کار و فناوري در هر سه سال شدم 20 ميخواستم بدونم در رشته صنعت قبول ميشم يانه؟؟
پاسخ مدیر سایت
سلام بله احتمال زیاد مشکلی برای حضور در شاخه صنعت نخواهید داشت ولی قبولی قطعی منوط به ظرفیت شهر شماست
پاسخ مدیر سایت
زهرا محمودابای
شنبه بیست و دوم آذر ۹۹
پاسخ
(3)
(2)
زهرا محمودابای
من سال هفتم رياضي شهريور ۱۶ علوم ۱۷ در سال هشتم رياضي ۱۵ علوم ۲۰ درسال نهم که امسال هستم احتمالا يتونم رياضي ۱۷ و علوم ۱۹ بگيرم و معدل هفتم ۱۸.۸۰ هشتم ۱۹.۳۰ امسال هم که انلاينه شايد بشم ۱۸.۹۰ بنظر ميتونم برم فنس و حرفه اي رشته معماري
پاسخ مدیر سایت
حدنصاب لازم رو دارید ولی قبولی قطعی بستگی به ظرفیت شهرتون و عملکرد و علاقه سایر دانش آموزان داره.
پاسخ مدیر سایت
Abbas"sab
شنبه بیست و دوم آذر ۹۹
پاسخ
(3)
(3)
Abbas
سلام خسته نباشيد پايه نهم:در حال خواندن پايه هشتم:۱۹/۰۷ پايه هفتم:۱۸/۵۳ ممنون ميشم اگر بگيد چه رشته هايي ميتونم بيارم
پاسخ مدیر سایت
بستگی به ظرفیت های شهرتون داره ولی احتمالا به رشته ها ریاضی و تجربی نمیرسید ولی بازم مهم منطقه شماست و نمرات دروس شما
پاسخ مدیر سایت
MAHdieh
جمعه بیست و یکم آذر ۹۹
پاسخ
(2)
(5)
MAHdieh
سلام من ميخوام رشته گرافيک رو انتخاب انتخاب کنم ميشه بگين من براي قبولي تو رشته گرافيک کدوم در درسها نمره خوبي کسب کنم ممنون ميشم اگه جواب بدين🙏
پاسخ مدیر سایت
سلام درس های فناوری و هنر و ریاضی و علوم مهم هست و در کنارش مهم هست معدل خوبی هم داشته باشید
پاسخ مدیر سایت
حسین فیروزبخت
جمعه بیست و یکم آذر ۹۹
پاسخ
(3)
(0)
حسین فیروزبخت
با سلام من ميخوام برم رشته برق خودرو بايد چه درس‌هايي رو نمرات خوبي بگيرم در هفتم هشتم نهم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام درس های فناوری و هنر و ریاضی و علوم مهم هست و در کنارش مهم هست معدل خوبی هم داشته باشید
پاسخ مدیر سایت
mahdi r
سه شنبه هجدهم آذر ۹۹
پاسخ
(0)
(2)
mahdi r
سلام من ميخواستم ببينم چطوري ميشه رشته نقاشي خودرو رو تو دبيرستان انتخاب کنم تمام نمره هام هم بالاي ۱۸
پاسخ مدیر سایت
سلام درس های فناوری و هنر و ریاضی و علوم مهم هست و در کنارش مهم هست معدل خوبی هم داشته باشید
پاسخ مدیر سایت
امیر حسین قرایلو
سه شنبه هجدهم آذر ۹۹
پاسخ
(3)
(4)
امیر حسین قرایلو
سلام خواستم معدل لازم براي رشته مکانيک خودرو چنده؟و چه درسهايي بايد چند باشه؟ ممنون ميشم پاسخ بدين
پاسخ مدیر سایت
سلام معدلی مشخص نمیشه برای ورود به رشته ها چون هرشهر وضعیت متفاوتی داره ولی درس های فناوری و هنر و ریاضی و علوم مهم هست و در کنارش مهم هست معدل خوبی هم داشته باشید
پاسخ مدیر سایت
عرفان سلطان مرادی
یکشنبه شانزدهم آذر ۹۹
پاسخ
(2)
(2)
عرفان سلطان مرادی
سلام من رياض هفتم 18 علوم هفتم ۱۸ هنر هفتم ۲۰ کارو فناوري هفتم ۲۰ رياضي هشتم ۲۰ علوم هشتم ۲۰ کار و فناوري هشتم ۲۰ هنر هشتم۲۰ رياضي نهم ۱۸ علوم نهم ۱۸ کار و فناوري نهم ۱۸ هنر نهم۲۰ ميتونم برم رشته مکانيک خودرو(مهندسي خودرو)
پاسخ مدیر سایت
سلام بله احتمال زیاد مشکلی برای حضور در شاخه فنی نخواهید داشت ولی قبولی قطعی منوط به ظرفیت شهر شماست
پاسخ مدیر سایت
نازنین
شنبه پانزدهم آذر ۹۹
پاسخ
(3)
(3)
نازنین
سلام من کلاس هفتمم و يکم درسم ضعيفه مخصوصا رياضي و علومو عربي خيلي ضعيفم ميخواستم بدونم واسه رشته گررافيک حداقل نمرم چقد بايد باشه ممنون ميشم اگر جواب بدين.
پاسخ مدیر سایت
سلام برا گرافیک درس های فناوری و هنر و ریاضی و علوم مهم هست و در کنارش مهم هست معدل خوبی هم داشته باشید
پاسخ مدیر سایت
حامد
سه شنبه یازدهم آذر ۹۹
پاسخ
(1)
(1)
حامد
سلام من معدل نهم بالاي 17شدم.رياضي ده علوم هم ده کاروفناوري بالاي 18 هنر هم بالاي 16 من مي خواستم فني حرفه‌اي رشته ي مکانيکي بردارم ولي مدرسه هاي داخل يافت آباد قبول نکردند.
پاسخ مدیر سایت
سلام شما حداقل لازم برای ورود به رشته های کار و دانش رو دارید و میتونید در این مدارس ثبت نام کنید ولی مدارس طبیعتا هرمعدلی بهتر باشه ثبت نام میکنند.در صورت عدم ثبت نام میتونید از اداره اموزش و پرورش منطقه خودتون پیگیری کنید
پاسخ مدیر سایت
نیل
یکشنبه نهم آذر ۹۹
پاسخ
(6)
(2)
نیل
سلام من در پايه هفتم رياضيم 12 علوم18 فناوري 19 و در هشتم رياضي 20 علوم 16 فناوري 20 ونهم رياضي 12 علوم 12 فناوري17 ميتونم برم رشته کاردانش و معماري؟
پاسخ مدیر سایت
حدنصاب لازم رو دارید ولی قبولی قطعی بستگی به ظرفیت شهرتون و عملکرد و علاقه سایر دانش آموزان داره.
پاسخ مدیر سایت
مانی
یکشنبه نهم آذر ۹۹
پاسخ
(4)
(1)
مانی
سلام من ميخاستم فني حرفه اي :خدمات برم هفتم کاروفناوري نوبت دوم18 هفتم علوم نوبت دوم 14 هفتم هنرنوبت دوم 18 هفتم رياضي نوبت دوم16 هشتم کاروفناوري نوبت دوم17 هشتم علوم نوبت دوم12 هشتم هنر نوبت دوم20 هشتم رياضي نوبت دوم13 نهم کاروفناوري نوبت دوم16 نهم علوم نوبت دوم 15 نهم هنر نوبت دوم19 نهم رياضي نوبت دوم17
پاسخ مدیر سایت
حدنصاب لازم رو دارید ولی قبولی قطعی بستگی به ظرفیت شهرتون و عملکرد و علاقه سایر دانش آموزان داره.
پاسخ مدیر سایت
یاسمین انصاری
یکشنبه نهم آذر ۹۹
پاسخ
(2)
(1)
یاسمین انصاری
ميشه بگيد براي رفتن به رشته ي مهندسي فني چه معدلي لازم هست؟
پاسخ مدیر سایت
سلام معدلی مشخص نمیشه برای ورود به رشته ها چون هرشهر وضعیت متفاوتی داره ولی درس های فناوری و هنر و ریاضی و علوم مهم هست و در کنارش مهم هست معدل خوبی هم داشته باشید
پاسخ مدیر سایت
آرین کریمی
شنبه بیستم اردیبهشت ۹۹
پاسخ
(8)
(7)
آرین کریمی
ببخشيد ميخواستم به فني حرفه اي :صنعت برم بعد نمره هاي من فناوري هفتم نوبت دوم:20 فناوري هشتم نوبت دوم: 20 فناوري نهم نوبت اول : 18 هنر هفتم نوبت دوم : 20 هنر هشتم نوبت دوم : 18 هنر نهم نوبت اول : 18 رياضي هفتم نوبت دوم : 17 رياضي هشتم نوبت دوم : 14 رياضي نهم نوبت اولي : 10 علوم هفتم نوبت دوم : 20 علوم هشتم نوبت دوم :18 علوم نهم نوبت اول : 12 اينا نمرات سه سال منه ميتونم برا مکانيک ممنون ميشم اگه جواب بدين
پاسخ مدیر سایت
نگاه کنید شما حداقل نمره رو کسب کردید و میتونید فنی رو انتخاب کنید ولی پذیرش شما در مدرسه منوط به سطح رقابت در همون شهر خودتون هست و بستگی داره کسانی که از شما نمرات بهتری دارند به چه رشته هایی بخوان برن و همین تعیین میکنه شما در نهایت میتونید برید به رشته دلخواه خودتون یا نه
پاسخ مدیر سایت
سعید
دوشنبه هشتم اردیبهشت ۹۹
پاسخ
(7)
(16)
سعید
‏ سلام من ميخوام برم رشته تجربى کلاس هفتم ترم دوم علوم13 و رياضى 13. کلاس هشتم علوم 10 رياضى16. کلاس نهم ترم اول علوم 14 رياضى 13 کلاس هفتم معدلم شد 17 کلاس هشتم 17.57 کلاس نهم ترم اول 17.79 مى تونم برم رشته تجربى ممنون ميشم اگه بگيد
پاسخ مدیر سایت
دوست عزیز با این نمره ها بعید بنظر میرسه بتونید برید تجربی ولی رفتن به رشته دلخواه بستگی به خیلی از عوامل مثل شهر و رقابت در شهر ما برای رشته و سایر مسائل داره
پاسخ مدیر سایت
ارشیا متاجی
سه شنبه پانزدهم بهمن ۹۸
پاسخ
(43)
(12)
ارشیا متاجی
براي رشته برق حداقل چند نمره ميخواد!؟
radio gaga
سه شنبه بیست و یکم آبان ۹۸
پاسخ
(20)
(11)
radio gaga
سلام من معدل پايه هفتم 16.45و پايه هشتم 17.7 و الان هم نهمم ميتونم برم کاردانش
aseman
یکشنبه هفتم مهر ۹۸
پاسخ
(37)
(4)
aseman
سلام من معدلم۶۷/ ۱۸ ايا ميونم به رشته ي فني حرفه اي بم
پاسخ مدیر سایت
رفتن به رشته دلخواه بستگی به درجه اول معدل و شهرتان دارد.احتمالا با این معدل مشکلی نداشته باشید
پاسخ مدیر سایت
امین
شنبه بیست و ششم مرداد ۹۸
پاسخ
(37)
(11)
امین
با سلام و خسته نباشيد💐خوب و کاربردي بود ممنون
پاسخ مدیر سایت
متشکر
پاسخ مدیر سایت