تصویر زندگی غیرواقعی درون حباب اینستاگرام!
مجله آمریکایی «تایم» در گزارشی نوشت: نتايج یک مطالعه‌ بر روى جوانان و نوجوانان نشان می‌دهد اینستاگرام بدترین شبکه اجتماعی از لحاظ تاثیرات منفی بر روی سلامت روان جوانان است.
طبق این تحقیق، کاربران این شبکه اجتماعی ۶۳درصد بیشتر از کاربران دیگر شبکه‌های اجتماعی احساس بدبختی می‌کنند.

این حقیقتی انکار ناشدنی است و احتمالا همه ما با اندکی تامل در احوالات خود و حتی نزدیکان مان می توانیم به درستی این مطالعه پی ببریم، این مساله البته به معنای درستی فیلترینگ یا محدود ساختن این شبکه نیست بلکه نوشته ای است که اندکی ما را به تفکر وا دارد تا خود را از حباب اینستاگرام خارج کنیم.

متاسفانه تصویرسازی غیر واقعی زندگی در کنار نمایش های بعضا دروغین که فاصله بسیاری با زندگی واقعی و مسائل و مشکلات اش دارد بسیاری به ویژه نوجوانان و جوانان را دچار خمودگی، افسردگی و ناراحتی کرده است.

این شبکه اجتماعی در کنار همه فواید بستری نامناسب برای رقابت به وجود آورده رقابتی دروغین برای عرضه خود به دیگران که نتیجه ای جز استهلاک و فرسودگی روح آدمی ندارد. در کنار این ها صفحات روانشناسی یا انواع صفحات مختلف که برای روابط انسانی نسخه می پیچند نیز بستری دیگر برای پیچیده تر کردن این روابط در دنیای واقعی به وجود آورده است که باعث شده بسیاری تصوری نادرست از روابط خود با همسر یا دوستان شان داشته باشند این ها همه مشکلاتی است که نمی توان نادیده گرفت.

راه حل اما نه در عدم استفاده است البته که شاید برخی ترجیح دهند به کل در این فضا حضور نداشته باشند که این انتخاب خودشان است اما در کل باید دانست و افراد به ویژه نوجوانان را آگاه کرد که در درون این حباب اینستاگرام به زندگی نگاه نکنند که اگر چنین کردند فرجامی جز افسردگی و ناراحتی در انتظارشان نخواهد بود.